Házi gyurma

Tegnap épp új gyurmát főztem és már olyan rég nem hoztam alkotós bejegyzést, így gyorsan ezt megmutatom. Évek óta használom ezt a receptet, a legjobb Play-dough utánzat.

Néhány jó tanács:
– aprószemű fehér sót használjatok
– az olaj azért kell, hogy kevésbé ragadjon, a citromsav a tartósságát segíti
– jól záródó edényben hűtőben akár fél évig is elvan
– színezéshez használhattok: ételfestéket, tojásfestéket (szezon után olcsón betárazható) vagy ami még nálunk nagy népszerűségnek örvend, az az italporok, mert így illatos és pasztell színű is lesz (itt azért a színek becsapósak lehetnek, pl a barack egész barnás)
– ha ki szeretnétek szárítani, számítsatok rá, hogy kissé fehéredni fog
– öntsetek össze mindent, keverjétek csomómentesre és mehet a főzőlapra. Erős fakanál legyen nálatok, mi már többet eltörtünk, esetleg bízzatok rá a család férfi tagjaira a keverést. Addig kell keverni, míg teljesen összeáll, a vége már kemény munka (tényleg az), melegen át kell még gyúrni és folpackban hagyni kihűlni, így lesz a legszebb állagú. Színezni melegen szoktam. Az edény pici áztatás után könnyen elmosható.

Gyurmát rengeteg dologra használhattok, erősíti a kéz izmait, fejleszti a kreativitást és remek eszköz lehet, hogy fiatalabb korosztályokat egyszerre ültess le. Igazi örökzöld a labda mellett. Nálunk népszerűek a gyurmalapok (valamilyen egyszerűbb ábrát rajzolok, pl fa, ház, arc, autó, amikhez a részleteket gyurmával egészíthetik ki, egy genothermbe szoktam betenni, így többször is fel lehet használni), aztán a süti készítés, amihez szórócukorkát szoktam adni (ebből van, ami olvad, de addig is lehet csillogós vagy kissé érdes tapintású) vagy csak egyszerűen hagyom, hogy a szezonhoz kapcsolódóan kitaláljanak valamit. Sötét, nyirkos délutánok remek társa. 😉

Hozzászólás

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .